Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Теми з невизначеною тематикою
hadeix
Новачок
Повідомлень: 45
З нами з: 12 січня 2018, 20:18

Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення hadeix » 21 січня 2018, 15:53

Суть роботи криптовалютної мережі основана на p2p. Але виникає питання: ким координується робота пірів ? При запуску гаманця, останній якось же повинен знайти інших учасників мережі, аналогічно як це робиться в торентах (там подібну роль відіграють трекери) ?
Судячи по аналізу трафіку від/до karbowanec є декілька "не зовсім рівних" вузлів. Їх список можна знайти в вихідних текстах (файл CryptoNoteConfig.h)

Код: Виділити все

const char* const SEED_NODES[] = {
  "seed1.karbowanec.com:32347",
  "seed2.karbowanec.com:32347",
  "95.46.98.64:32347",
  "52.21.253.162:32347",
  "46.149.182.151:32347"
};
Очевидно, гаманець при запуску усю необхідну інформацію для початку роботи отримує звідти. Відповідно, наприклад, якщо влада захоче "завалити" мережу, достатньо буде заблокувати доступ до цих вузлів.
Іще одне: на форумі "Майнінг" проскочила інформація:

Код: Виділити все

 ..відкрию секрет - гаманець майнить не соло, він використовує офіційний пул (той що pool.karbowanec.com).
В трафіку консольного гаманця karbowanecd підтвердження цьому я не знайшов (або погано шукав), але якщо це так, то де ж тут децентралізація та прозорість ? Якщо вже є секрети, то як я можу бути впевнений, що офіційний пул не майнить, скажімо, Monero (майже по 400$ за монету), а з майнерами карбованця розраховується KRB ( 1,5$ ) ? І яким же тоді чином працюють усі інші пули ? Теж майнять на офіційний, не знаючи про це (не повірю) ? Хотілося б більше детальної, в технічному плані, інформації по функціонуванню мережі karbowanec. Особливо від розробників. Адже коли ви хочете популяризувати криптовалюту, то користувачі повинні їй довіряти.

Аватар користувача
aiwe
Головний розробник
Повідомлень: 38
З нами з: 27 червня 2017, 11:19

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення aiwe » 22 січня 2018, 00:40

hadeix писав:Суть роботи криптовалютної мережі основана на p2p. Але виникає питання: ким координується робота пірів ? При запуску гаманця, останній якось же повинен знайти інших учасників мережі, аналогічно як це робиться в торентах (там подібну роль відіграють трекери) ?
Судячи по аналізу трафіку від/до karbowanec є декілька "не зовсім рівних" вузлів. Їх список можна знайти в вихідних текстах (файл CryptoNoteConfig.h)

Код: Виділити все

const char* const SEED_NODES[] = {
  "seed1.karbowanec.com:32347",
  "seed2.karbowanec.com:32347",
  "95.46.98.64:32347",
  "52.21.253.162:32347",
  "46.149.182.151:32347"
};
Очевидно, гаманець при запуску усю необхідну інформацію для початку роботи отримує звідти. Відповідно, наприклад, якщо влада захоче "завалити" мережу, достатньо буде заблокувати доступ до цих вузлів.
Користувачі можуть підняти інші ноди або просто взяти список майстернод з гілки на цьому форумі і підключитись до них командою

Код: Виділити все

--seed-node
. Всіх не завалять. І так, вищенаведений список треба збільшити нодами довірених членів ком'юніті та розробників.
hadeix писав:Іще одне: на форумі "Майнінг" проскочила інформація:

Код: Виділити все

 ..відкрию секрет - гаманець майнить не соло, він використовує офіційний пул (той що pool.karbowanec.com).
Використовує пул зі списку, в який ви можете додати такий пул, який аж забажаєте. Якщо ви хочете соло - то нижче є окрема кнопка соло. Удачі!

hadeix писав:В трафіку консольного гаманця karbowanecd підтвердження цьому я не знайшов (або погано шукав), але якщо це так, то де ж тут децентралізація та прозорість ? Якщо вже є секрети, то як я можу бути впевнений, що офіційний пул не майнить, скажімо, Monero (майже по 400$ за монету), а з майнерами карбованця розраховується KRB ( 1,5$ ) ? І яким же тоді чином працюють усі інші пули ? Теж майнять на офіційний, не знаючи про це (не повірю) ? Хотілося б більше детальної, в технічному плані, інформації по функціонуванню мережі karbowanec. Особливо від розробників. Адже коли ви хочете популяризувати криптовалюту, то користувачі повинні їй довіряти.
Ніяк не перевірити. Якщо не довіряєте основному пулові від розробника, піднімаєте свій пул і б'єтесь у груди що у вас найчесніший пул на світі і може хтось перейде на ваш пул. Що там робить гаманець можете перевірти - код на гітхабі. Посилання на офіційному сайті. Те саме стосується пулів, їх роботу можна вивчити подивившись код на гітхабі. Усі пули майнять на себе. Звісно вони можуть використовувати такий демон який захочуть. Демон офіційного пула не зможуть бо його rpc порт недоступний назовні. Уся інформація є в коді монети, в коді пулів. В інтернеті. Волонтерів які би все розжували та поклали в рот поки що не знайшлось.

hadeix
Новачок
Повідомлень: 45
З нами з: 12 січня 2018, 20:18

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення hadeix » 22 січня 2018, 10:19

aiwe писав:
hadeix писав:Іще одне: на форумі "Майнінг" проскочила інформація:

Код: Виділити все

 ..відкрию секрет - гаманець майнить не соло, він використовує офіційний пул (той що pool.karbowanec.com).
Використовує пул зі списку, в який ви можете додати такий пул, який аж забажаєте. Якщо ви хочете соло - то нижче є окрема кнопка соло. Удачі!

Справа в тім, що фразу можна зрозуміти так як ніби гаманець в режимі "соло" майнить в дійсності на офіційний пул.
Саме це мене і спонукало задати тут питання про децентралізацію та "прозорість" мережі KRB. І саме на це питання я не отримав конкретної відповіді: чи дійсно гаманець при майнингу в режимі "соло" чесно майнить на себе ? Чи все-таки на офіційний пул ?
aiwe писав: Якщо не довіряєте основному пулові від розробника, піднімаєте свій пул і б'єтесь у груди що у вас найчесніший пул на світі і може хтось перейде на ваш пул. Що там робить гаманець можете перевірти - код на гітхабі. Посилання на офіційному сайті. Те саме стосується пулів, їх роботу можна вивчити подивившись код на гітхабі.

На гітхабі дуже багато усього викладено :) . Підкажіть ключове слово, по якому знайти вихідні тексти пула які використовуються в мережі карбованця.
aiwe писав:Усі пули майнять на себе. Звісно вони можуть використовувати такий демон який захочуть. Демон офіційного пула не зможуть бо його rpc порт недоступний назовні. Уся інформація є в коді монети, в коді пулів. В інтернеті. Волонтерів які би все розжували та поклали в рот поки що не знайшлось.

Звісно що пули повинні майнити на себе. З приводу інформації: в інтернеті по карбованцю потрібної інформації дуже мало, по монеро більше, але вона не завжди підходить для KRB. І Ви самі розумієте, скільки потрібно вгепати часу щоб "з нуля" розібратися у вихідних текстах такої складної системи. Але ж хтось у ній розібрався, і може коротко відповісти на деякі питання ?
Наприклад, наскільки я розумію, на пулах розгорнуто консольний гаманець (karbowanecd). Але яким чином із ним взаємодіють клієнтські програми-майнери (xmrig, ccminer і т.п.) ? Якщо я знаходив інформацію по налаштуванню гаманця монеро для роботи із зовнішніми клієнтами-майнерами, то в консольному гаманці карбованця таких функцій я не знайшов ...

Аватар користувача
aiwe
Головний розробник
Повідомлень: 38
З нами з: 27 червня 2017, 11:19

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення aiwe » 22 січня 2018, 12:58

hadeix писав:
aiwe писав:
hadeix писав:Іще одне: на форумі "Майнінг" проскочила інформація:

Код: Виділити все

 ..відкрию секрет - гаманець майнить не соло, він використовує офіційний пул (той що pool.karbowanec.com).
Використовує пул зі списку, в який ви можете додати такий пул, який аж забажаєте. Якщо ви хочете соло - то нижче є окрема кнопка соло. Удачі!

Справа в тім, що фразу можна зрозуміти так як ніби гаманець в режимі "соло" майнить в дійсності на офіційний пул.
Саме це мене і спонукало задати тут питання про децентралізацію та "прозорість" мережі KRB. І саме на це питання я не отримав конкретної відповіді: чи дійсно гаманець при майнингу в режимі "соло" чесно майнить на себе ? Чи все-таки на офіційний пул ?


Майнить соло. У цьому можна переконатись глянувши вихідний код. Якщо ви не вірите розробникам то вам слід перевіряти вихідний код і збирати гаманці та майнери самостійно.

На решту може відповість хтось, хто має час щоб вгепати його на пояснення. :D

Аватар користувача
aiwe
Головний розробник
Повідомлень: 38
З нами з: 27 червня 2017, 11:19

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення aiwe » 22 січня 2018, 13:09

hadeix писав:На гітхабі дуже багато усього викладено :) . Підкажіть ключове слово, по якому знайти вихідні тексти пула які використовуються в мережі карбованця.
На кожному сайті пула є підвал. У підвалі є посилання на вихідний код пула. Втім це не значить що він був модифікований. Знову ж таки, якщо у вас є сумніви - робите свій пул. Але з таким підходом вам слід перейти за цим посиланням https://www.privat24.ua/

hadeix
Новачок
Повідомлень: 45
З нами з: 12 січня 2018, 20:18

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення hadeix » 22 січня 2018, 15:08

aiwe писав:
hadeix писав:На гітхабі дуже багато усього викладено :) . Підкажіть ключове слово, по якому знайти вихідні тексти пула які використовуються в мережі карбованця.
На кожному сайті пула є підвал. У підвалі є посилання на вихідний код пула.
Якось не звертав туди уваги. Чорт, дійсно є :oops: .
aiwe писав:Втім це не значить що він був модифікований. Знову ж таки, якщо у вас є сумніви - робите свій пул.

Налаштування пула мене цікавить із технічно-спортивного інтересу. Я проглянув по-швидкому відповідну сторінку на гітхабі, і наскільки зрозумів, щоб майнити зовнішнім клієнтом на гаманець потрібна зв'язка karbowanecd+simplewallet. А вже до simplewallet підключатися клієнтом-майнером. Але це вже окрема тема.
aiwe писав: Але з таким підходом вам слід перейти за цим посиланням https://www.privat24.ua/
Останню репліку я сприйняв як жарт. В любому випадку дякую Вам за відповіді.

Аватар користувача
aiwe
Головний розробник
Повідомлень: 38
З нами з: 27 червня 2017, 11:19

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення aiwe » 22 січня 2018, 18:23

hadeix писав:
aiwe писав:
hadeix писав:На гітхабі дуже багато усього викладено :) . Підкажіть ключове слово, по якому знайти вихідні тексти пула які використовуються в мережі карбованця.
На кожному сайті пула є підвал. У підвалі є посилання на вихідний код пула.
Якось не звертав туди уваги. Чорт, дійсно є :oops: .
aiwe писав:Втім це не значить що він був модифікований. Знову ж таки, якщо у вас є сумніви - робите свій пул.

Налаштування пула мене цікавить із технічно-спортивного інтересу. Я проглянув по-швидкому відповідну сторінку на гітхабі, і наскільки зрозумів, щоб майнити зовнішнім клієнтом на гаманець потрібна зв'язка karbowanecd+simplewallet. А вже до simplewallet підключатися клієнтом-майнером. Але це вже окрема тема.
aiwe писав: Але з таким підходом вам слід перейти за цим посиланням https://www.privat24.ua/
Останню репліку я сприйняв як жарт. В любому випадку дякую Вам за відповіді.

Зовсім ні! Щоб майнити на пулі потрібно тільки спеціальну програму-майнер. Ну і адресу на яку мають іти виплати.
Це щоб запустити пул треба демон і гаманець окрім софта пула.
У наших гаманцях є вбудована мінімальна програма-майнер, але з таким самим успіхом можна користуватись іншими, посилання на які є на кожному пулі.

hadeix
Новачок
Повідомлень: 45
З нами з: 12 січня 2018, 20:18

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення hadeix » 22 січня 2018, 21:51

aiwe писав:Зовсім ні! Щоб майнити на пулі потрібно тільки спеціальну програму-майнер. Ну і адресу на яку мають іти виплати.
:? Мабуть Ви мене неправильно зрозуміли. Я чудово знаю що для майнигну на пулах достатньо мати клієнтську програму майнера, чим я зараз і користуюся (перепробував різні, але найкращий результат отримав від xmrig+xmrig-nvidia або xmr-stak -- де все "в одному флаконі"), та адресу для виплат. Але чисто із технічної цікавості я хотів спробувати налаштувати (ще раз наголошую -- чисто із технічного інтереса, про вигідність мова не йде) соло-майнинг на гаманець тими ж самими клієнтами-манерами. Тут в мене і виникли проблеми -- я не зміг "підключити" майнера до karbowanecd.
aiwe писав:Це щоб запустити пул треба демон і гаманець окрім софта пула.
От, наскільки я зрозумів, для цього і потрібно запустити karbowanecd, до нього приконектити simplewallet, а на останній уже "чіплятися" клієнтами-майнерами (звісно, тут я можу помилятися. Якщо помиляюся - скажіть. Буду шукати рішення далі). Що я і мав на увазі в попередньому повідомленні. Тобто отримати такий собі "міні-пул", що працював би в межах localhost або LAN (звісно, при бажанні можна підключати клієнтів і зі сторони WAN, але то вже дрібниці).

Аватар користувача
aiwe
Головний розробник
Повідомлень: 38
З нами з: 27 червня 2017, 11:19

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення aiwe » 24 січня 2018, 02:45

hadeix писав:
aiwe писав:Зовсім ні! Щоб майнити на пулі потрібно тільки спеціальну програму-майнер. Ну і адресу на яку мають іти виплати.
:? Мабуть Ви мене неправильно зрозуміли. Я чудово знаю що для майнигну на пулах достатньо мати клієнтську програму майнера, чим я зараз і користуюся (перепробував різні, але найкращий результат отримав від xmrig+xmrig-nvidia або xmr-stak -- де все "в одному флаконі"), та адресу для виплат. Але чисто із технічної цікавості я хотів спробувати налаштувати (ще раз наголошую -- чисто із технічного інтереса, про вигідність мова не йде) соло-майнинг на гаманець тими ж самими клієнтами-манерами. Тут в мене і виникли проблеми -- я не зміг "підключити" майнера до karbowanecd.
aiwe писав:Це щоб запустити пул треба демон і гаманець окрім софта пула.
От, наскільки я зрозумів, для цього і потрібно запустити karbowanecd, до нього приконектити simplewallet, а на останній уже "чіплятися" клієнтами-майнерами (звісно, тут я можу помилятися. Якщо помиляюся - скажіть. Буду шукати рішення далі). Що я і мав на увазі в попередньому повідомленні. Тобто отримати такий собі "міні-пул", що працював би в межах localhost або LAN (звісно, при бажанні можна підключати клієнтів і зі сторони WAN, але то вже дрібниці).

Ви помиляєтесь. Переліченими програмами не можна майнити напряму на демон. Вони призначені для майнінгу через пули. Соло ви можете майнити так як пише на сайті, за допомогою демона, або майнера в консольному наборі. Єдина програма призначена для пулів, яка теоретично може майнити з нашим демоном напряму це майнер для AMD від Вольфа і то фактів карбування валідного блока таким чином я не знаю. Якщо вам припекло майнити через xmrig+xmrig-nvidia або xmr-stak соло - ставите собі свій пул і буде вам таке от соло :D Чіплятися тими програмами треба не до демона, не до сімповолета, а до пула. Документація по встановленню пула є на репозиторії пула https://github.com/forknote/forknote-pool.

hadeix
Новачок
Повідомлень: 45
З нами з: 12 січня 2018, 20:18

Re: Наскільки мережа krabowanec є децентралізованою, надійною та прозорою ?

Повідомлення hadeix » 24 січня 2018, 11:14

aiwe писав:Ви помиляєтесь. Переліченими програмами не можна майнити напряму на демон. Вони призначені для майнінгу через пули. Соло ви можете майнити так як пише на сайті, за допомогою демона, або майнера в консольному наборі. Єдина програма призначена для пулів, яка теоретично може майнити з нашим демоном напряму це майнер для AMD від Вольфа і то фактів карбування валідного блока таким чином я не знаю. Якщо вам припекло майнити через xmrig+xmrig-nvidia або xmr-stak соло - ставите собі свій пул і буде вам таке от соло :D Чіплятися тими програмами треба не до демона, не до сімповолета, а до пула.
Так, я вже програвся цілий вечір і зрозумів що напряму не вийде. І нарешті тут отримав потрібну мені відповідь ;)
aiwe писав:Документація по встановленню пула є на репозиторії пула https://github.com/forknote/forknote-pool.
Дякую, вже читав ... Але останнє(і) патання: яким чином пул взаємодіє з демоном KRB ? Як якийсь клієнт RPC, що передає демону результат обчислення ? Чи він взагалі не використовує демона, а працює з блокчейном напряму ?

Повернутись до “Спілкування”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей